Brazil 17/18 Guaxupe 250g

22,50 zł
Brutto

Kawę Brazylia Gauxupe 17/18 już przy pierwszym wizualnym i zapachowym kontakcie stawiamy w czołówce klasycznych kaw brazylijskich. Wyraźnie większe ziarna i zdecydowanie pełniejszy bukiet smakowo – zapachowy sprawia, że kawa ta na długo pozostaje w pamięci.

Ilość:

 

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych.

 

Dostarczamy produkty wysokiej jakości.

 

Czas na zwrot produktów - 14 dni!

Kraj pochodzenia:
Brazylia
Region:
Mogiana, Sul de Minas, Cerrado
Wysokość upraw:
800 - 1350 m.n.p.m
Gatunek:
Arabika - Mundo Novo, Icatu, Acaiá, Catuaí, Tupi
Intensywność: 6 / 10
Kwasowość: 4 / 10
Zalecana metoda parzenia:
przelewowa/ciśnieniowa
Aromat:
słodki

Kawę Brazylia Gauxupe 17/18 już przy pierwszym wizualnym i zapachowym kontakcie stawiamy w czołówce klasycznych kaw brazylijskich. Wyraźnie większe ziarna i zdecydowanie pełniejszy bukiet smakowo – zapachowy sprawia, że kawa ta na długo pozostaje w pamięci. Precyzyjnie dobrany profil wypalania tej kawy spowodowało praktycznie całkowite pozbawienie goryczki i kwaskowości. Posiada łagodny ale wyjątkowo głęboki aromat.

Brazylia utrzymuje prymat w światowym eksporcie kawy, która została sprowadzona do tego kraju w XVIII wieku. Jednocześnie dużą wagę przywiązuje się do jakości eksportowanego ziarna. Prawie 1/3 powierzchni kraju, tj. ok. 260 mln ha nadaje się pod uprawę kawy. Obecnie tylko 10% tych terenów jest wykorzystywanych. Prawie cała produkcja przygotowywana jest metodą suchą. Wyjątek stanowi kawa myta z regionu Bahia. Santos jest nazwą odmiany kawy a zarazem portu, przez który jest eksportowana. Pochodzi z Sao Paulo, Parany i z południa Minas Gerais.

Doskonała do ekspresów ciśnieniowych jak również metod przelewowych