Ethiopia Yirgacheffe 250g

30,00 zł
Brutto

Kawa Ethiophia Yirgacheffe Washed to jedna z najlepszych górskich kaw. Ma delikatną kwasowość, body i smak. Wiele osób pijąc Yirgacheffe wyczuwa delikatne, kwiatowe cechy – podobne do herbaty.

Ilość:

 

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych.

 

Dostarczamy produkty wysokiej jakości.

 

Czas na zwrot produktów - 14 dni!

Kraj pochodzenia:
Etiopia
Region:
Yirgacheffe
Wysokość upraw:
1700-2200 m n.p.m.
Gatunek:
Arabica
Intensywność: 6 / 10
Kwasowość: 7 / 10
Zalecana metoda parzenia:
przelewowa
Aromat:
kwiatowy, słodki

Kawa Ethiophia Yirgacheffe Washed to jedna z najlepszych górskich kaw. Ma delikatną kwasowość, body i smak. Wiele osób pijąc Yirgacheffe wyczuwa delikatne, kwiatowe cechy – podobne do herbaty.

Taką kawę znajdziemy właśnie w Etiopii, jednym z największych krajów w Afryce. Kawa Arabika od tysięcy lat rośnie tam dziko w lasach południowo – zachodniego regionu Kaffa i Buno. Jak głosi legenda, kawa została odkryta w Etiopii w IX w. przez pastucha o imieniu Kaldi. Zauważył, że jego kozy polubiły owoce z drzewa kawowego, więc sam ich spróbował. Mnich z pobliskiego klasztoru to zauważył i sam zaintrygowany wziął trochę do swojego klasztoru. Tam je upiekł i zaparzył z nich kawę by podzielić się nią z innymi mnichami. W rezultacie byli w stanie czuwać i modlić się podczas długich nocy. Od tego czasu kawa jest powszechnie akceptowana, jako napój stymulujący.

Etiopia ma ponad 70 grup etnicznych mówiących ponad 200 językami. W rezultacie kawa jest określana jako Bunna (amharski), Bun (Tigrigna), Buna (Oromifa), Bono (Kefficho) i Kawa (Guragigna). Niektórzy twierdzą, że większość nazw kawy pochodzi od nazw okręgów Kafa i Buno. Francuzi i Hiszpanie nazywają JĄ Cafe, Włosi – Caffe, Niemcy mówią Kaffee, Finowie natomiast Kahvi, w Holandii mamy Koffie a w Grecji – Kafes. Wszystkie te nazwy są fonetycznie zbliżone do słowa „kawa” w języku etiopskim.

Znawcy kawy twierdzą, że jest jedyna w swoim rodzaju, nieskromnie nazywając ją królową. Pijąc ją poczujemy niepowtarzalne doznania smakowe. Jest wyrazista i orzeźwiająca. Doszukamy się nut owocowych, jaśminu, orzechów i czekolady.