Mexico SHG Esmeralda 250g

26,51 zł
Brutto

Kawa Mexico Esmeralda SHG EP jest produkowana w regionie Oaxaca i jest prawdopodobnie najlepszą kawą, jaką pozyskuje się w Meksyku. Kawa ze słynnego regionu Oaxaca charakteryzuje się średnio intensywnym kwiatowym, łagodnym, wytrawnym aromatem.

Ilość:

 

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych.

 

Dostarczamy produkty wysokiej jakości.

 

Czas na zwrot produktów - 14 dni!

Kraj pochodzenia:
Meksyk
Region:
Oaxaca
Wysokość upraw:
1100-1600 m n.p.m.
Gatunek:
Arabica-Typika, Bourbon i Pluma Hidalgo
Intensywność: 7 / 10
Kwasowość: 5 / 10
Zalecana metoda parzenia:
przelewowa/ciśnieniowa
Aromat:
karmelowo-orzechowy, intensywny

Kawa Mexico Esmeralda SHG EP jest produkowana w regionie Oaxaca i jest prawdopodobnie najlepszą kawą, jaką pozyskuje się w Meksyku. Kawa ze słynnego regionu Oaxaca charakteryzuje się średnio intensywnym kwiatowym, łagodnym, wytrawnym aromatem. Dzięki wygasłym wulkanom rzeźbiących plantacje regionu, gleba idealnie nadaje się do uprawy kawy. Ponadto chmury i wiatr napędzany znad Oceanu Spokojnego tworzą wilgotny górski mikroklimat sezonowych opadów. Plantacje znajdują się na stokach gór od strony Pacyfiku.

Sposób uprawy i zbioru nie zmienił się od dziesięcioleci. Szczególną uwagę zwraca się na proces czyszczenia, mycia i segregacji owoców kawowca, w rezultacie otrzymując ziarna wysokiej jakości, przygotowywane specjalnie na europejski rynek.

Proces obróbki odbywa się z poszanowaniem natury. Kawę rozdrabnia się ręcznie i fermentuje w małych zbiornikach, zanim zdążą wyschnąć na słońcu. Odpowiedni mikroklimat o dużej wilgotności powietrza daje kawie dobrą kwasowość i przyjemne body.

Kawa łagodna w smaku o lekko pikantnym karmelowo - orzechowym aromacie. Delikatna i przyjemna gorycz, niska kwaskowatość zachęca do picia o każdej porze dnia. Dość wysoka cielistość pozwala także na przygotowywanie z niej espresso. Polecana również do Chemexa, Syphonu lub Aeropressu.