Nicaragua SHG ep Olomega 250g

24,00 zł
Brutto

Nicaragua Olomega SHG EP to kawa pochodząca z górskiego północno-zachodniego regionu Nikaragui. Jest to kawa o ściśle wysokiej gramaturze, co oznacza, że kawa była hodowana na dużych wysokościach, co pozwala rozwijać się wolniej, co daje gęste ziarno o wysokiej jakości.

Ilość:

 

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych.

 

Dostarczamy produkty wysokiej jakości.

 

Czas na zwrot produktów - 14 dni!

Kraj pochodzenia:
Nicaragua
Region:
Jonotega
Wysokość upraw:
1200-1400 m n.p.m.
Gatunek:
Arabica
Intensywność: 6 / 10
Kwasowość: 4 / 10
Zalecana metoda parzenia:
przelewowa/ciśnieniowa
Aromat:
karmelowy

Nicaragua Olomega SHG EP to kawa pochodząca z górskiego północno-zachodniego regionu Nikaragui. Jest to kawa o ściśle wysokiej gramaturze, co oznacza, że kawa była hodowana na dużych wysokościach, co pozwala rozwijać się wolniej, co daje gęste ziarno o wysokiej jakości. Znaczna część naszej nikaraguańskiej kawy jest zbierana i eksportowana z Asociacion Aldea Global, która rozpoczęła działalność w 1992 r. od 22 rolników. Dziś Stowarzyszenie wspiera ponad 1000 rodzin, z których większość to społeczności rdzennych Chorotegi. Aldea Global oferuje organiczną kawę specjalistyczną. Stowarzyszenie promuje zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi, wiejskie kliniki zdrowia, instalowanie filtrów wody pitnej i zintegrowane programy ochrony przed szkodnikami. Stowarzyszenie drobnych rolników ułatwia rozwój rentownych i zrównoważonych przedsiębiorstw, promując skuteczną komercjalizację i alternatywne usługi kredytowe. Aldea Global pomaga rolnikom pozostać w harmonii ze środowiskiem, jednocześnie produkując rentowny produkt na rynek.

W naszej kawie Olomega wyczuwamy średnią kwasowością z karmelowo-czekoladowym aromatem z nutami miodu oraz orzechów. Jej smak jest doskonale zbalansowany pomiędzy słodyczą a kwasowością z łagodną mocą i przede wszystkim o intensywnym aromacie. Świetna w postaci espresso, latte i cappuccino.

W czterech słowach: kawa na każdą okazję!